Kompilace nejlepších namluvených překladů starověkých egyptských děl – od pohádek až po pesimistickou filosofii. Všechna díla jsou autentická a představují skutečné duchovní a literární dědictví Egypťanů. Jsou oknem do duše tohoto tajemného národa a jeho smýšlení.

 

4 nejkrásnější starověké egyptské pohádky! Chamtivý král a božský krokodýl, dobrý bratr a jeho zlé dvojče, nevděčný mládenec a starý nemohoucí otec…. To vše doplněné příběhem námořníka a kouzelného Hada. Ve všech případech jde o skutečné texty, které vznikly ve starověkém Egyptě, většinou ve střední nebo nové říši…

 

3 texty, které napsali nebo nechali na vlastní příkaz napsat 3 důležití faraoni 18.dynastie – Tutmose IV., Achnaton a faronka Hatšepsut. Jejich díla byla součástí královské propagandy a duchovního směřování, které každý z panovníků dal svému národu.

 

 

Egyptský existencionalismus a mudroslovná literatura: 5 děl starověkých Egypťanů s filosofií života. Příběh člověka, který chce spáchat sebevraždu, proroctví o migraci a rozpadu Egypta, rady otce pro jeho syna, rady do života a depresivní vize slepého Harfeníka.