Ježíšovo dětství bylo vždy zahaleno rouškou mlhy a církevních tajemství. Prvotní kristo-fašisté se urputně snažili zničit veškeré spisy, které obsahovaly zprávy o nejranějších částech života Ježíše z Nazareta.

 

 

Ne všechny z těchto spisů jsou samozřejmě „pravdivé“ nebo autentické. Mnohé z nich jsou výsledkem pohádkových přání či představ raných křesťanů, nebo pouhým pokusem smísit starověké mýty o mladých bozích a naroubovat je na křesťanského Spasitele. Přesto však přináší podstatný vhled do mysli nejstarších křesťanů a jiných následovníků Ježíšova učení.

 

Tomášovo apokryfní evangelium dětství je asi neúplnější zprávou o tom, jak se mladý polobůh učil používat své schopnosti…. Občas měl problémy s ovládáním a nebyl zrovna andílkem, spíš čertem v dětském těle 😀

 

 

 

Matoušovo evangelium dětství je pozdní středověkou kompilací apokryfních témat a kromě extrémních nesmyslů obsahuje také pasáže, kde Ježíš blahoslaví zvířata a staví je v nevinnosti a čistotě a upřímnost nad lidi.

 

 

Jakubovo evangelium je zase spíš rozšířeným motivem vánočního příběhu o Ježíšovo narození. Pozor na ruce! Ať vám neuschnou.